Одним із пріоритетних напрямів реформування  системи освіти  в Україні стало створення мережі Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, на які покладені абсолютно нові інформаційно-методичні,  консалтингові та сервісні функції.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Баранівської міської ради утворений 28.08.2020 року рішенням 46 сесії 8 скликання Баранівської міської ради на виконання  постанови  Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 року №672. До штатного розпису, крім посади директора, уведено 2 посади консультантів і 1 посаду практичного психолога. Фактично Центр розпочав свою діяльність 09.10.2020 р. після призначення директора за підсумками конкурсу. 23.10.2020 р. до виконання обов’язків приступили дві консультантки, які також призначались на конкурсній основі. Обидві мають значний досвід методичної роботи, окрім того, одна консультантка – сертифікований тренер всеукраїнських та міжнародних освітніх програм. На жаль, на посаду практичного психолога претендентів не було.

Усього наш Центр обслуговує 490 педпрацівників 27 закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, які перебувають у комунальній власності Баранівської міської ради: 395 педпрацівників із  12 ЗЗСО, 87 – із 14 ЗДО та 8 із 1 ЗПО.

Протягом першого тижня роботи  у форматі онлайн-опитування (гугл-форми) провели  моніторинг, до якого долучився 131 педагог. На його основі визначено пріоритетні  тематичні напрями супроводу професійного розвитку педпрацівників нашої громади.  Це, насамперед,  організація дистанційного навчання.

 

Станом на 05.04.2021 року проведено 142 індивідуальні консультації для педпрацівників за їх запитами з різних проблем управлінської та педагогічної діяльності. Здійснено персональний супровід педпрацівників під час підготовки їх до участі в регіональній педагогічній виставці та конкурсі «Учитель року». На виставку «Сучасна освіта Житомирщини–2021» були представлено 20 методичних розробок педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти Баранівської громади, 12 із яких нагороджені дипломами відповідного ступеня. Експерти відзначили, що подані роботи характеризуються новизною і актуальністю тем, мають високий рівень практичного спрямування та естетичного оформлення. А вчителька Першотравенського ліцею Місяйло Наталія Василівна стала лауреатом обласного етапу всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2021" у номінації "Математика".

Центр супроводжував розробку статутів у новій редакції ліцею, 3-х початкових шкіл, гімназії, закладу дошкільної освіти, а також освітньої програми закладу дошкільної освіти, який перейшов у підпорядкування відділу освіти після ліквідації Баранівського району.

Центр забезпечує організацію щорічного підвищення кваліфікації усіх  педпрацівників  ЗЗСО та планового  працівників ЗДО і ЗПО на базі  обраних ними  суб’єктів за кошти  регіонального замовлення та місцевого бюджету.

Через пандемію коронавірусу дистанційне навчання стало альтернативною формою здобуття освіти. На жаль, з ряду причин «дистанційка» не задовольняє потреб значної частини учнів і їх батьків. Та й учителям подекуди бракує досвіду якісно й безпечно організувати освітній процес в реаліях технічного та методичного забезпечення шкіл. По мірі набору груп (до 10 осіб) провели серію тренінгових консультацій для педпрацівників одного чи кількох закладів освіти з таких тем: «Використання онлайн-сервісів Google Meet та Zoom для організації дистанційного навчання» (для ЗЗСО і для ЗДО), «Створення та наповнення сайту закладу дошкільної освіти», «Формувальне оцінювання: від теорії до практики», а також за  цільовим замовленням педагогів - «Запровадження STREAM- освіти як запорука успішного навчання та розвитку дошкільнят», «Розвиток мовних і мовленнєвих компетентностей  через використання технології сторітелінгу».

Популярними стали наші  консультаційні тренінги «Як створити відеоурок у Bandicam та Zoom із залученням можливостей гугл-диску та ютубу», «Допоміжні онлайн-сервіси і лайфхаки для роботи вчителя», на яких учителі здобули практичні навички створення відеоуроку в Bandicam та Zoom із залученням ресурсів розміщення записів уроків на гугл-диску та ютубі, на персональних комп’ютерах працювали з популярними інтернет-ресурсами (Triventy, Wordwall, learningapps, Mentimeter), вчилися створювати інтерактивні вправи, розробляли різноманітні варіанти завдань із предметів шкільної програми. Загалом вже проведено 14 очних занять, які відвідали 197 педагогів.

Після переходу території громади в «червону» зону започатковуємо відеоконсультації з використання окремих онлайн-сервісів у практиці дистанційного навчання.  Консультантами центру записано та  розміщено на сторінці YouTube  відеоконсультації "Використання QR-кодів в освітньому процесі" та "Використання онлайн-сервісу LearningApps", відео-урок Місяйло Н.В. Кількість переглядів – 338.

Консультанти ЦПРПП долучилися до експертизи підручників  з історії  для 9-х класів, яка проводиться Інститутом  модернізації  змісту освіти МОН України.
15 березня 2021 року 50 вчителів Житомирської області в онлайн режимі долучилися до проєкту Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  «Добрі практики»: «Ефективність та зручність інструментів рамки компетентностей для культури демократії у формуванні громадянської компетентності». Проводила заняття Побережник Світлана, консультант Центру, тренер Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа». Було продемонстровано можливості існуючих інструментів, які допоможуть вчителям перенести формування громадянської компетентності в практичну площину освітнього процесу:

Постійно використовуємо гугл-анкети зворотного зв’язку для вивчення результативності наших заходів. Приємно констатувати, що маємо постійні замовлення на наші тренінгові консультації та схвальні відгуки. Сподіваємося, що наша праця допоможе педагогам  підвищити якість освітнього процесу і сприятиме їхньому професійному зростанню.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com